Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rodzinne Spotkanie Weekendowe "W przededniu Wielkiej Wojny" (13.10)

Data publikacji: 2018-10-06, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
13 października 2018 rokugodzina: 11:00 – 15:00miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków oraz Miasto Pruszkóworganizator: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, 22 758 72 66, [email protected], www.mshm.plMuzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie kontynuuje nowy cykl spotkań skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Są Państwo ciekawi, jak wyglądała droga do odzyskania Niepodległości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy. Organizatorzy przekażą wiedzę o wydarzeniach, ważnych postaciach epoki, literaturze, ubiorze i tańcu.Celem projektu zatytułowanego „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika” jest propagowanie radosnego patriotyzmu obecnego w naszej codzienności, szacunku do dziedzictwa przodków oraz próby zrozumienia narodowych sukcesów i porażek.Czwarte Rodzinne Spotkanie Weekendowe z tego cyklu zaprowadzi Państwa do wyjątkowej chwili – do „Przedednia Wielkiej Wojny”. Co kryje w sobie początek XX wieku? Tego dowiecie się Państwo w w sobotę, 13 paziernika, w godz. 11:00 – 15:00.  Zapraszamy na pokazy, warsztaty i animacje przygotowane specjalnie dla Państwa! Wstęp wolny, bez zapisów.W PROGRAMIE:Belle époque – moda początku XX wieku.Zaciąg do Legionów Polskich.„Z kajetem i stalówką”, czyli jak uczono się w szkole rosyjskiej.„W zdrowym ciele zdrowy duch” – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.„Harcerstwo to Skauting plus Niepodległość” – początki polskiego skautingu.Foto ścianka „Niepodległa”.Zajęcia animacyjne dla najmłodszych.Kalendarium wydarzeń, Polska i świat – prezentacja.PRZYJDŹ DO MUZEUM!Dowiesz się, jak uczyły się dzieci pod zaborem rosyjskim, czym i jak pisano oraz co to jest kajet i bukwa.Zostaniesz wtajemniczony w tajniki ubioru z początku XX wieku, dowiesz się czym charakteryzował się ówczesny frak oraz gorset.Zostaniesz członkiem Towarzystwa Gimnastycznego Sokół – wzmocnisz siłę fizyczną i hart ducha.Poznasz ubiór, akcesoria i techniki harcerskie oraz etos polskiego skauta.Będziesz uczestniczyć w poborze do Legionów Polskich. Stając przed komisją poborową będziesz musiał wykazać się sprytem, zwinnością i starannością.Wykonasz pamiątkowe zdjęcie na foto ściance.

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/wydarzenia/rodzinne-spotkanie-weekendowe-w-przededniu-wielkiej-wojny
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pruszkowski

    Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

    Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola