Belka
Poniedziałek, 18 Stycznia 2021   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Romaszewscy – niezależni, solidarni, niezłomni

Data publikacji: 2015-12-04, Data modyfikacji: 2016-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Romaszewscy – niezależni, solidarni, niezłomni

Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza, w ramach cyklu „Karty Historii” i w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, na spotkanie „Romaszewscy - niezależni, solidarni, niezłomni”, poświęcone zaangażowaniu Państwa Romaszewskich w działalność opozycji demokratycznej.

Rozmowa z Zofią Romaszewską i Agnieszką Romaszewską - Guzy odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A, 12 grudnia o godz. 15. Historia rodziny Romaszewskich to wspaniała karta w dziejach opozycji antykomunistycznej w Polsce. Od połowy lat 60, aż do końca istnienia PRL-u aktywnie działali na rzecz opozycji, m.in. KOR i ,,Radiu Solidarność', zaś w latach 1979-80 za za sprawą Zbigniewa Romaszewskiego został powołany Komitet Helsiński.

Spotkanie z Zofią i Agnieszką Romaszewskimi poprowadzi Jan Olaszek, historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, redaktor naczelny Encyklopedii Solidarności. Zajmuje się przede wszystkim badaniem historii opozycji demokratycznej w PRL, „Solidarności” i drugiego obiegu wydawniczego. Obecnie jest również redaktorem naczelnym Encyklopedii Solidarności.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Muzeum Dulag 121
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola