Belka
Piątek, 15 Stycznia 2021   imieniny: Paweł, Izydor, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Otwarcie gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Data publikacji: 2020-05-08, Data modyfikacji: 2020-05-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Otwarcie gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Gmina Brwinów planuje uruchomienie od 25 maja br. zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Placówki rozpoczęły już przygotowania, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Zainteresowani rodzice powinni do 13 maja br. złożyć deklaracje o uczęszczaniu dziecka.

– Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom rodziców, którym trudno jest pogodzić konieczność pracy poza domem z opieką nad dzieckiem – podkreślają dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy na spotkaniu z odpowiedzialnym za oświatę zastępcą burmistrza Jerzym Wysockim przedstawili swoje stanowisko w kwestii otwarcia placówek. Kluczową kwestią jest jednak zapewnienie dzieciom i kadrze bezpieczeństwa. Zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych nie wracają całe roczniki dzieci, a placówki będą funkcjonować z uwzględnieniem wytycznych przeciwepidemicznych:

-    Liczba dzieci w grupie będzie ograniczona do max. 12 osób (w zależności od wielkości sali).
-    Dziecko nie powinno zabierać ze sobą niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.
-    Rodzice przyprowadzający/odbierający dzieci będą musieli zachować dystans 2 m w odniesieniu do pracowników przedszkola i innych dzieci i ich rodziców oraz dostosować się do zasad sanitarnych obowiązujących w placówce.
-    Dzieci powyżej lat 4 w czasie drogi do i z przedszkola powinny mieć osłonięty nos i usta.
-    Do przedszkola/oddziału przedszkolnego może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
-    Dzieci mogą być przyprowadzane/odbierane wyłącznie przez osoby, które są zdrowe i nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc dla dzieci w przedszkolach i oddziałach w szkołach podstawowych, spowodowaną rygorem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, niezbędne jest rozpoznanie zapotrzebowania na  miejsca dla dzieci. Pierwszeństwo w zapewnieniu opieki nad dzieckiem będą miały osoby pracujące w systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, handlu oraz przedsiębiorstwach produkcyjnych, które realizują zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Osoby zainteresowane powinny do 13 maja br. przesłać do przedszkola lub szkoły drogą mailową wypełnioną ankietę.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola