Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pruszków - 100 lat

 
Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy nadania Pruszkowowi praw miejskich powstał o naszym mieście film „Pruszków -100 lat". Film jest historią miasta i historią ludzi, którzy (tak jak Tadeusz) od urodzenia tu mieszkają i tych, którzy (tak jak Emilia, Agata i Edgar) niedawno wybrali Pruszków, jako miejsce do życia. Dowiadujemy się dlaczego lubią Pruszków i dlaczego dobrze im się tu mieszka. W filmie toczy się również opowieść o historii miasta. Film jest także formą spaceru po Pruszkowie, który łączy współczesny krajobraz miasta ze starymi zdjęciami. Pruszków dawny płynnie przenika w Pruszków dzisiejszy. W filmie wykorzystano archiwalne zdjęcia, co stanowi dodatkowy walor przyciągający uwagę widza.

 


PKFPruszkow
 
Data pliku video: 2016-01-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola