Belka
Niedziela, 11 Maja 2025   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

EUROPEJSKA NOC MUZEÓW 2013

Data publikacji: 2013-05-10, Data modyfikacji: 2013-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 

W bieżącym roku, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, po raz pierwszy włączy się w Europejską Noc Muzeów.

To niepowtarzalne święto kulturalne, cieszące się niezwykłą popularnością i jednoczące ponad 120 miast starego kontynentu, przypada jednocześnie w Międzynarodowy Dzień Muzeów – 18 maja.

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny program, który połączy w sobie cieszące się największą popularnością propozycje Muzeum – otworzymy stworzoną przez młodzież wystawę wieńczącą projekt Archeostrefa, zaprosimy do ogrodu na artystyczne i kreatywne działania animacyjne, wspólnie z opowiadaczami z Grupy Studnia O. zainaugurujemy Małe muzea, duże historie, partnerski projekt wspierany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczególnym zwieńczeniem wieczoru będzie koncert jazzowy w wykonaniu Jorgosa Skoliasa i Artura Dutkiewicza.

Program Nocy Muzeów w MSHM:
18:00 Otwarcie wystawy – finał projektu Archeostrefa
18:00-21:00 Animacje i działania artystyczne w ogrodzie
19:30 Wieczór opowieści
22:00 Koncert Skolias/Dutkiewicz Duett

BEZPŁATNE BILETY WSTĘPU NA KONCERT MOŻNA ODBIERAĆ W KASIE MUZEUM – POZOSTAŁE IMPREZY W RAMACH NOCY MUZEÓW MAJĄ FORMUŁĘ OTWARTĄ.

18:00 Otwarcie wystawy – finał projektu Archeostrefa
Wraz z Fundacją Korczakowską muzeum uruchomiło ARCHEOSTREFĘ, czyli Archeologiczną Strefę Ochronną, dzięki której od marca do maja grupa młodzieży w wieku 12-14 lat, odkrywała zagadki przeszłości oraz tworzyła własną wystawę na pruszkowską Noc Muzeów.
Finałowa ekspozycja jest całkowicie zaprojektowana i stworzona przez uczestników – to ich artystyczna wizja, pomysł i spojrzenie na starożytne i przyszłe Mazowsze!
Archeostrefa jest częścią projektu Spotkaj (w) Muzeum.

18:00-21:00 Animacje i działania artystyczne w ogrodzie

Kreatywne i aktywne spędzenie wolnego czasu. Czy możemy, stając na przeciw siebie, rozmawiać za pomocą obrazów? Albo stworzyć mocne figurki z suchej słomy? Być może w Noc Muzeów okaże się to możliwe…

19:30 Wieczór opowieści

Małe muzea, duże historie – Pokazy i warsztaty sztuki opowiadania
Inauguracja projektu - „Kalewala” Spektakl dla młodzieży i dorosłych
Opowiadają i śpiewają: Beata Frankowska i Małgorzata Litwinowicz
Muzyka: Bart Pałyga
Po opowieściach zapraszamy do rozmowy.
Projekt „Małe muzea, duże historie” odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

22:00 Koncert Skolias/Dutkiewicz Duett

Koncert dwóch wielkich muzyków – Artura Dutkiewicza i Jorgosa Skoliasa będzie szczególnym ukoronowaniem Nocy Muzeów. W programie koncertu znajdą się kompozycje Artura Dutkiewicza z greckimi tekstami Jorgosa Skoliasa, utwory etno z elementami tradycyjnej muzyki greckiej oraz niekonwencjonalne, jazzowe  interpretacje światowych standardów takich jak m.in.:  Little Wing – Jimi Hendrix, Summertime – G. Gershwin, A Song for You – Ray Charles, God Bless the Child - Billie Holiday. Występy duetu odbiegają od koncertowego schematu, również ze względu na osobowość Jorgosa, znanego ze świetnego, zaskakującego kontaktu z publicznością.


Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie
Pl. Jana Pawła II 2
05-800 Pruszków
22 758 72 66, [email protected]

 

 

UM Pruszków, Źródło artykułu: www.pruszkow.pl, Autor zdjęć: UM Pruszków
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pruszkowski

    Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

    Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola