Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zostań rekonstruktorem podczas Marszu Pamięci! (20.09)

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
20 i 27 września 2018 roku godzina: 18.00 miejsce: Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A, PruszkówZapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, Powiatu Pruszkowskiego i okolic do udziału w tegorocznym Marszu Pamięci „Tędy Przeszła Warszawa” w roli rekonstruktorów odtwarzających wypędzoną ludność Warszawy. Chętnych zapraszamy na warsztaty przygotowujące do udziału w rekonstrukcji. Zapisy: Pruszków – dulag@dulag121.pl, tel.: (22) 758 86 6330 września 2018 r. Muzeum Dulag 121 wspólnie z Powiatem Pruszkowskim, Fundacją Edukacji Historycznej, a także Instytutem Pamięci Narodowej oraz Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych organizuje Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc. W ramach tegorocznych Obchodów ulicami Warszawy i Pruszkowa przejdzie Marsz Pamięci „Tędy Przeszła Warszawa”, który zakończy się na terenie dawnego obozu Dulag 121 w Pruszkowie.Chcielibyśmy, aby w Marszu Pamięci oprócz profesjonalnych rekonstruktorów wzięli udział również mieszkańcy Warszawy, Pruszkowa i okolic.Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby, które chciałyby wcielić się w role wypędzonych warszawiaków, bądź osób im pomagających, do zgłoszenia się na warsztaty historyczno-rekonstruktorskie organizowane przez Muzeum Dulag 121 i Fundację Edukacji Historycznej. Podczas warsztatów pomożemy uczestnikom odpowiednio przygotować się do Marszu – przybliżymy losy wypędzonej ludności cywilnej oraz historię obozu Dulag 121, a doświadczona rekonstruktorka Małgorzata Retkowska wprowadzi ich w tajniki pracy profesjonalnego rekonstruktora. Doradzimy także jak zdobyć lub przygotować strój, który wierny będzie realiom tamtego czasu. Dla chętnych przygotowaliśmy również krótkie scenki rodzajowe do odegrania podczas Marszu Pamięci.Do udziału w warsztatach i w Marszu zachęcamy każdego, bez ograniczeń wiekowych. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, młodzież, osoby starsze. Dzieci i młodzież poniżej 14. roku życia mogą uczestniczyć w widowisku jedynie w obecności rodziców lub opiekunów.Liczba miejsc jest nieograniczona!Terminy warsztatów w Pruszkowie20 i 27 września g. 18.00 Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A)Zgłoszenia: dulag@dulag121.pl, tel.: (22) 758 86 63Więcej informacji:  Muzeum Dulag 121 (22) 758 86 63

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/wydarzenia/zostan-rekonstruktorem-podczas-marszu-pamieci!
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola