Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty kaligrafii w ramach projektu: "Pruszków - miasto spotkań" (13.04)

Data publikacji: 2018-03-17, Data modyfikacji: 2018-03-17
A A AWydrukDrukuj  
 
13 kwietnia 2018 rokugodzina: 18:00miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszkóworganizator: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, 22 758 72 66, muzeum@mshm.pl, www.mshm.plMuzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza do udziału w cyklicznym projekcie Pruszków - miasto spotkań. Cykl tworzą autorskie spotkania, podczas których uczestnicy rozmawiają o przedsięwzięciach artystycznych, historii, filmie, teatrze oraz wydarzeniach o dużym znaczeniu kulturalnym i cywilizacyjnym. Każde z nich połączone jest z wybraną formą artystyczną (teatralną, filmową, literacką) wizualizującą prezentowane zagadnienie.Muzeum zaprasza na drugą odsłonę wspomnianego projektu. W piątek, 13 kwietnia o godz. 18:00 odbędą się warsztaty kaligrafii. Będzie to spotkanie z Księgą z Kells. Zabytek ten zwany jest również księgą napisaną przez anioły z racji na niezwykłą precyzję wykonanych w niej prac. Niezwykły, bogato iluminowany manuskrypt z VIII wieku jest uznawany za jeden z najważniejszych zabytków wczesnośredniowiecznego chrześcijaństwa. Warsztaty praktyczne pozwolą uczestnikom poznać krój, którym została zapisana księga z Kells - niezwykłą, właściwą tylko dla Wysp Brytyjskich późną odmianę uncjały, zwaną półuncjałą irlandzką. Początkujący kaligrafowie spróbują swoich sił w pisaniu gęsimi piórami oraz szeroko zaostrzonymi narzędziami. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy młodzież od 15. roku życia oraz dorosłych. Zgłoszeń należy dokonywać do czwartku, 5 kwietnia osobiście w siedzibie Muzeum, telefonicznie (22 758-72-66) lub drogą e-mailową: k.koza@mshm.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Informacje o prowadzącym:  Grzegorz Barasiński, ur. 1987, religioznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktorant Artes Liberales przy Uniwersytecie Warszawskim, kaligraf i iluminator. Od 10 lat prowadzi Szkołę Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych, założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego. Organizator ogólnopolskich zjazdów kaligraficznych (VIII edycji Letnich Szkół Kaligrafii, IV edycje Letniej Akademii Kaligrafii) oraz akcji popularyzujących piśmiennictwo odręczne (List do św. Mikołaja, Z Kells do Krakowa). Autor książek "Copperplate. Kaligrafia od podstaw" oraz "Kaligrafia" (Znak 2017).

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/wydarzenia/warsztaty-kaligrafii-w-ramach-projektu-pruszkow-miasto-spotkan
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola