Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt "Pruszkowiak" (25.01)

Data publikacji: 2019-01-13, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
25 stycznia 2019 rokugodzina: 19:00 miejsce: Centrum Handlowe Nowa Stacja, ul. Henryka Sienkiewicza 19, PruszkówProjekt „Pruszkowiak” – to nie tylko fotografia według artystycznego zamysłu autora Macieja Bochnowskiego, ale także okazja do poznania mieszkańców miasta takimi, jacy są naprawdę. „W projekcie nie chodzi o same zdjęcia. Ważny jest też tekst, w który warto się wczytać. Pani, którą spotykamy robiąc zakupy w sklepie mięsnym, nie jest tylko „panią z mięsnego”. Ona ma swoje pasje i swoją historię” – mówi autor.W myśl idei od pomysłu do realizacji w maju 2018 na portalu społecznościowym Facebook powstała strona „Pruszkowiaka”– to tu wszystko się zaczęło. Pierwsze opublikowane zdjęcie Artura Świercza – radnego powiatu, społecznika i „barieriołamacza” zdobyło rekordowe ponad 300 polubień.  Na kolejne gesty uznania i zainteresowanie projektem nie trzeba było długo czekać. Przez 8 miesięcy pod zdjęciami „Pruszkowiaków” pojawiło się łącznie blisko 10 tysięcy polubień.21 sierpnia miała miejsce pierwsza publikacja na temat projektu – pomysłem zainteresował się Exu Magazine (exumag.com). Dwa miesiące później obszerny materiał na temat lokalnej foto - inicjatywy przedstawiła na swoich łamach Fotoblogia (fotoblogia.pl).Konsekwencja w działaniu, przyjęcie „Pruszkowiaka” z entuzjazmem i zainteresowaniem   przez lokalną społeczność a także wsparcie partnerów i honorowych patronów umożliwiło projektowi wyjście poza ramy wirtualnego Facebooka.Patronatem honorowym wydarzenie objęli Prezydent Pruszkowa i Starosta PruszkowskiJak deklaruje sam autor zdjęć „nie zabraknie wstęgi, balonów i może szampana” – zapowiada się ciekawe wydarzenie artystyczno - kulturalne w naszym mieście! Projekt nadal trwa i nie zwalnia tempa, wernisaż wystawy jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku „Pruszkowiaka”. Już dziś wiadomo, że zaprezentowanych zostanie 20 zdjęć – sam autor nie chce zdradzić które:„każde zdjęcie jest dla mnie szczególne – każdy ma swoją niepowtarzalną i ciekawą historię, każda fotografia ma swoją duszę. Nie chce wybierać, jednak będę musiał ze względu na ograniczone warunki lokalowe”Wystawa zagości w Centrum Handlowym Nowa Stacja przez około 2 miesiące. Następnie  planowe są kolejne miejsca, gdzie zdjęcia będą mogły być zaprezentowane szerszej publiczności.

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/wydarzenia/projekt-pruszkowiak
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola