Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noc Bibliotek 2018 (09.06)

Data publikacji: 2018-06-08, Data modyfikacji: 2018-06-08
A A AWydrukDrukuj  
 
9 czerwca 2018 roku:godzina: 18:00-24:00miejsce: Książnica Pruszkowska, ul. Kraszewskiego 13, PruszkówZapraszamy naszych stałych  Czytelników – i nie tylko – do Książnicy Pruszkowskiej.Tradycyjnie już abolicja dla grzeszników bibliotecznych i kar darowanie.Zapraszamy również wszystkich z książkami do wymiany. Jeśli macie książki już przeczytane i chcecie, żeby ktoś jeszcze je przeczytał, jeśli jesteście łowcami okazji – to Książkowe Wymianki są właśnie dla Was!!!Zapraszamy też do obejrzenia wystawy pokonkursowej IV Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Twórczość ks. Jana Twardowskiego widziana oczami dziecka”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego, a jego  rozstrzygnięcie odbyło się 30 maja 2018r., w ramach obchodów Dnia Patrona i Dnia Dziecka.Konkurs był okazją do promowania wartości przekazywanych w twórczości patrona Ośrodka oraz zachęcania do czytania i poznawania poezji ks. Jana.Ponadto – równie tradycyjnie – pokażemy film dla młodzieży.W tym roku będzie to film „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej.Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/wydarzenia/noc-bibliotek-2018
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola