Belka
Piątek, 15 Stycznia 2021   imieniny: Paweł, Izydor, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czytanki w ogrodzie (04.07)

Data publikacji: 2019-07-04, Data modyfikacji: 2019-07-04
A A AWydrukDrukuj  
 
4 lipca 2019 rokugodzina: 12.00miejsce: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie,  Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszkóworganizator: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, 22 758 72 66, muzeum@mshm.pl, www.mshm.pl Jak zaplanować sobie Lato w mieście? Tak, by w czwartki uczestniczyć w Czytankach w ogrodzie, a tym samym mieć okazję do przenoszenia się w bajkowy świat. A tak się składa, że 4 lipca o godz. 12.00 Czytanki… odbędą się już po raz drugi w tym roku.Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza na kolejne czytanie połączone z plastyczną zabawą. Bajka, z jaką zapoznają się młodzi słuchacze to Florentynka maluje niebo Katarzyny Ziemnickiej.Przypominamy, że Czytanki odbywać się będą co tydzień w każdy czwartek (poza 15 sierpnia, kiedy wypada święto) aż do końca wakacji, zawsze o godz. 12.00.Czytamy w ogrodzie lub w oranżerii, w zależności od panującej aury.Wakacyjne spotkania upływać będą pod znakiem bajek polskich autorów. W czerwcu (to już było) i w lipcu bohaterami opowiadań uczynimy rówieśników naszych małych słuchaczy, którzy przeniosą ich do swoich bajkowych światów, pełnych niekoniecznie bajkowych dylematów. Podczas sierpniowych czytanek ożywimy z kolei zwierzęta i przedmioty, przybliżając tym samym naszym słuchaczom pojęcie personifikacji. Wyczarujemy niespotykane postaci i uruchomimy świat dziecięcej wyobraźni.Zapraszamy!

Pełna treść wiadomości na: pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/wydarzenia/czytanki-w-ogrodzie
UM Pruszków, Źródło artykułu: pruszkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola