Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Sezon na rowery

Data publikacji: 2018-06-28, Data modyfikacji: 2018-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Sezon na rowery
Na terenie gminy Brwinów jest coraz więcej bezpiecznych dróg dla rowerzystów i coraz więcej osób wykorzystuje ten środek lokomocji. W dwóch imprezach rowerowych w maju i czerwcu uczestniczyło łącznie ponad pięćset osób. 
Organizowane przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów wspólne przejazdy rowerowe – Brwinowskie Masy Krytyczne, a od kilku lat także Rodzinne Wycieczki św. Floriana – gromadzą sporą rzeszę miłośników dwóch kółek. Ulicami przejeżdża wówczas kolumna rowerzystów zabezpieczana przez policję, straż miejską i straż pożarną. W spacerowym tempie jadą całe rodziny. Także podczas ostatnich dwóch imprez, majowej wycieczki na trasie ok. 20 km (23 maja) czy rozpoczynającej się po zmroku Nocnej Masy Krytycznej z okazji nocy świętojańskiej (22 czerwca), nie zabrakło wśród uczestników dzieci na najmniejszych rowerkach. Gromada najmłodszych jadąca z przodu kolumny nadaje tempo całemu peletonowi, ale wspólne przejazdy nie mają charakteru sportowej rywalizacji. – Ideą nie jest protest przeciw czemuś, a pokazanie rowerowej wspólnoty – podkreślają organizatorzy, a uczestnicy swoją obecnością pokazują, że taka formuła doskonale sprawdza się w Brwinowie.
Wieczorem 22 czerwca na Rynku w Brwinowie zgromadziło się ok. 350 osób, aby wspólnie świętować początek wakacji. Nie zabrakło tematu bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki wsparciu udzielonemu przez Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dotacji z samorządu województwa mazowieckiego rowerzyści otrzymali upominki związane z bezpieczeństwem: kamizelki odblaskowe dla dzieci, odblaskowe opaski i breloczki. Po przejechaniu prawie 10 kilometrów ulicami Brwinowa rowerzyści zakończyli imprezę przy ognisku na terenie Wake Family. Trasa prowadziła po południowej i po północnej stronie miasta, dając wielu uczestnikom okazję do przejechania ulicami, których do tej pory nie znali. 

Dzięki dotacji, jakie Stowarzyszenie Projekt Brwinów pozyskało od samorządu województwa mazowieckiego, został wydany przewodnik rowerowy „Brwinów i okolice”. Kilkaset egzemplarzy trafiło już na początku sobótkowej Brwinowskiej Masy Krytycznej do jej uczestników. Zainteresowani turystyką rowerową znajdą w przewodniku opisy pięciu tras oraz praktyczne mapy ułatwiające podróżowanie i zwiedzanie okolicy. Wyprawy szlakiem wojennych szpitali, remiz strażackich, pamięci Września 1939 r., kościołów oraz willi i pałaców mogą być doskonałym pomysłem na wakacje.

UG Brwinów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola