Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Przybywa dróg dla rowerów

Data publikacji: 2018-04-18, Data modyfikacji: 2018-04-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Przybywa dróg dla rowerów

Trwa budowa ścieżek rowerowych w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów”. 

Rowerzyści mogą już korzystać z wybudowanych pod koniec ubiegłego roku ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż ulicy Przejazd na odcinku od ul. Sochaczewskiej do ul. Mszczonowskiej oraz wzdłuż ulicy Sochaczewskiej na odcinku od ul. Przejazd do rowu RS – 11.

Obecnie trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Piłsudskiego w Brwinowie na odcinku od ulicy Woydy w kierunku Kotowic. Ścieżka o szerokości 2 m będzie oddalona od jezdni i oddzielona pasem zieleni. Prace mają potrwać do końca czerwca 2018 r.

Przy okazji zbliżającej się przebudowy ulicy Granicznej powstanie nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 700 m. Przetarg został rozstrzygnięty, a prace mają zakończyć się na początku września. 

Został ogłoszony przetarg na przebudowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Wilsona i ulicy Sportowej w Brwinowie na odcinku od skrzyżowania z DW 719 do skrzyżowania z ulicą Lilpopa oraz na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa na odcinku od rowu RS-11 do skrzyżowania w Grudowie. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę to prace mają zakończyć się w połowie września.

Rowerzyści zyskują coraz więcej bezpiecznych połączeń rowerowych na terenie gminy Brwinów. Jeszcze kilka lat temu rowerzyści poruszali się wraz z ruchem samochodowym lub skrajem jezdni. Teraz warunki do jazdy rowerem poprawiają się z każdym zrealizowanym zadaniem.

Projekt „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów” otrzymał dofinansowanie 4,8 mln zł ze środków UE – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

UG Brwinów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola