Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Propozycje na sobotę

Data publikacji: 2018-05-11, Data modyfikacji: 2018-05-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Propozycje na sobotę

W sobotę 12 maja 2018 r. strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Brwinowa i Moszny zapraszają na dzień otwarty. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto też się wybrać na zawody konne oraz do Zagrody na wernisaż. 

Strażacy z Brwinowa od godz. 12 zapraszają na dzień otwarty w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, który znajduje się przy ul. Pszczelińskiej 3. W programie znalazło się zwiedzanie strażnicy – oglądanie samochodów i sprzętu strażackiego, zwiedzanie Izby Pamięci, konkurs wiedzy o tematyce związanej z ochroną przeciwpożarową i kwalifikowaną pierwszą pomocą, konkursy związane z działalnością straży pożarnej, gry, zabawy, konkursy sportowe, filmy instruktażowe o tematyce ochrony ppoż., pokaz musztry Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, grochówka strażacka.

Strażacy z OSP w Mosznie zapraszają na piknik strażacki pod hasłem „Poznaj straż”. Od godz. 11 funkcjonować będzie rowerowe miasteczko ruchu drogowego. W godzinach 12-15 w programie są pokazy strażackie, wystawa wozów bojowych, zabawy dla dzieci, nauka pierwszej pomocy we współpracy z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK, a także ognisko.

Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża" zaprasza do kibicowania w zaciętej rywalizacji w skokach przez przeszkody, która rozpocznie się o godz. 9.00 w Ośrodku Jeździeckim SJ „Szarża" w Popówku (ul. Szarży 3, Kanie). Oprócz samych zawodów wiele dodatkowych atrakcji: oprowadzanki dla dzieci, grill, ognisko i zabawa do białego rana – a wszystko to z ułańską fantazją i z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Po południu Brwinowskie Koło Sztuki zaprasza na wernisaż i wystawę prac tworzonych igłą i kredką autorstwa Marii Sahajdak (dworek Zagroda, Brwinów, ul. Grodziska 57, godz. 17).

UG Brwinów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola