Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Nocna prohibicja

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Nocna prohibicja

Na sesji Rady Miejskiej 18 czerwca 2018 r. radni uchwalili zasady sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych oraz maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu w gminie Brwinów. Jest to związane z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. 

Od 9 marca 2018 r. zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dzięki niej samorządy mogą wprowadzić zakaz handlu alkoholem od godz. 22 do 6 we wszystkich punktach handlowych. Zakaz ten nie obejmuje punktów gastronomicznych, w których alkohol jest spożywany na miejscu. Zgodnie z ustawą gminy mają obowiązek ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, a nie jak dotychczas limitu punktów sprzedaży.

Od 4 sierpnia 2018 r. na terenie gminy Brwinów w godzinach między 22 a 6 będzie obowiązywał zakaz sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 4,5% – oprócz piwa – przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Wyjątkiem jest sołectwo Kotowice, gdzie te ograniczenia nie będą obowiązywać.
Radni uchwalili też zasady lokalizacji miejsc sprzedaży napojów alkoholowych. Muszą być one położone w odległości co najmniej 50 m od szkoły, przedszkola, kościoła, cmentarza i przystanku kolejowego, a punkt podawania napojów alkoholowych w odległości co najmniej 80 m od tych obiektów. Jeżeli miejsca sprzedaży i podawania napojów są wyposażone w monitoring i są otwarte do godz. 21, odległości m.in. od placówek oświatowych wynoszą kolejno 20 m i 50 m.

Zakaz spożywania alkoholu i piwa obowiązuje w miejscach publicznych. Wyjątkiem są festyny, dożynki, imprezy kulturalne, wesela i jubileusze na terenie wymienionych w ustawie miejsc publicznych, m.in. w parku miejskim w Brwinowie, na terenie strażnic OSP czy na terenie stadionu miejskiego w Brwinowie. 

Na terenie całej gminy Brwinów maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż piwa i napojów alkoholowych, które można spożywać poza miejscem sprzedaży, wynosi 50. A maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które można spożywać w miejscu sprzedaży, wynosi 16.

Ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola