Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Jak odbiera świat osoba autystyczna

Data publikacji: 2018-05-15, Data modyfikacji: 2018-05-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Jak odbiera świat osoba autystyczna

Od 15 do 22 maja w Brwinowie można zwiedzać instalację sensoryczną CUBE, dzięki której można doświadczyć, jak odbierają świat osoby z autyzmem.

Przez tydzień w hallu Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie będzie można zwiedzać CUBE. Jest to instalacja sensoryczna opracowana przez Fundację Synapsis, której głównym celem jest pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Cztery specjalnie przygotowane stanowiska pomogą zwiedzającym zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z tą niepełnosprawnością. – Autyzm i zespół Aspergera to coraz powszechniej występujące zaburzenia rozwoju dziecka, stąd pomysł, aby dzieciom pełnosprawnym pomóc zrozumieć świat ich kolegów i koleżanek z autyzmem – wyjaśnia dyrektor szkoły Anna Kurman. 

Instalacja pokazywana była już m.in. w Centrum Nauki Kopernik, Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i w Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Była też atrakcją Pawilonu Europejskiego Roku Wolontariatu. Teraz zwiedzić ją można w Brwinowie, po wcześniejszym umówieniu terminu – zapisy prowadzi psycholog szkolny pod nr. tel. 22 729 59 60 wew. 71. Instalację mogą odwiedzać osoby powyżej 8 roku życia.

UG Brwinów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola