Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Brwinów: Dotacja na usuwanie azbestu

Data publikacji: 2018-06-27, Data modyfikacji: 2018-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Brwinów: Dotacja na usuwanie azbestu

Gmina Brwinów zachęca mieszkańców do usuwania wyrobów azbestowych ze swoich nieruchomości. Na ten cel można uzyskać dotację w wysokości do 3 tys. zł.

Projekt skierowany jest do właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie gminy Brwinów. Dotacja może być przyznana na prace polegające na demontażu, wywozie i przekazaniu do unieszkodliwienia pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest oraz wywozie i przekazaniu do unieszkodliwienia wcześniej zdemontowanych, ale wciąż składowanych na nieruchomościach elementów zawierających azbest.

Aby uzyskać dotację, właściciel posesji na której znajduje się azbest musi złożyć wniosek. W terminie 14 dni zostanie dokonana weryfikacja zgodności złożonych dokumentów oraz przeprowadzona wizja lokalna potwierdzająca lokalizację wyrobów azbestowych. W przypadku potwierdzenia kompletności dokumentów nastąpi podpisanie umowy. Od tego momentu właściciel nieruchomości może przystąpić do realizacji zadania, czyli wybrać sobie firmę, która usunie i wywiezie azbest z posesji. Po zakończeniu prac składa wniosek o rozliczenie dotacji wraz z załącznikami. Ostatni etap to wypłata dofinansowania.

Wnioskodawca może uzyskać dotację w wysokości 95% udokumentowanych fakturami wydatków, lecz nie więcej niż 3 tys. zł. Szczegółowych informacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa (tel. 22 738 25 94).

UM Brwinów, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pruszkowski

  Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

  Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola