Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

NOWE LOGO PRUSZKOWA

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Znane Państwu i funkcjonujące w latach 1999 – 2006 logo i hasło miasta Pruszków... zagraj z nami! i kolejne opracowanie (2007 – 2013 Kolej na Pruszków!) przechodzą do historii. Dobrze przysłużyły się miastu chociażby dlatego, że z Pruszkowem zagrało wielu nowych inwestorów i nowych mieszkańców, a wskaźniki rozwoju gospodarczego i zamożności Pruszkowian lokują miasto w krajowej czołówce. Jesteśmy oczekiwanym partnerem dla wielu obecnych i przyszłych mieszkańców planujących start do samodzielnego życia oraz dla firm już działających i tych poszukujących najkorzystniejszych lokalizacji.

 

Definicja: logo - graficzna forma prezentacji jakiejś marki (zwykle składa się z logotypu - tekstowej prezentacji nazwy marki i sygnetu - symbolu graficznego, czasem rozbudowane jest o hasło).

Wynikiem zmieniających się potrzeb i opracowania w 2013 roku Strategii Promocji Miasta Pruszkowa jest nowe logo, logotyp i sygnet miasta (logotyp jest już uwidoczniony w winiecie nowej wersji Informatora Urzędu Miejskiego, którego pierwsze wydanie w tym roku otrzymywać będziecie  Państwo od 3 marca).

Autorem nowego logo i szaty graficznej Informatora jest firma Bakalie Studio Brandingowe z Warszawy. Opracowanie powstało przy współpracy z Biurem Promocji i Kultury Miasta Pruszkowa. Wykonawcy znaku objaśniają: Mamy przyjemność przedstawić propozycjekreatywne logotypu dla Pruszkowa. Szukaliśmy formy jak najbardziej nowoczesnej i żywej, czytelnej dla dynamicznie żyjących, korzystających ze zdobyczy nowoczesności potencjalnych odbiorców. Dzięki swojej prostocie bardzo nowoczesne i syntetyczne, lapidarne a zarazem pełne optymizmu logo. Nazwa miasta nabrała nowego znaczenia dzięki prostemu, zakorzenionemu w języku współczesnej ikonografii zabiegowi – litera „ó” jest zarazem symbolem „włącz” mówiącym o dobrym początku, starcie pewnej pozytywnej historii, innym dla każdego. Tym symbolem posługujemy się nieświadomie codziennie, w telefonach, komputerach, elektronicznych sprzętach. To logo dla nowoczesnego, dynamicznego, pełnego działań, nieznoszącego zastoju tak mieszkańca, jak i miasta. Zachęca do aktywności, włączenia się w życie miasta, bo tak naprawdę to ludzie, ich potencjał i wspólna energia mają olbrzymi wpływ na pozytywny obraz i odbiór rzeczywistości wokół.

Ten sam zespół opracował nowe wzory plakatów miejskich – poznacie je Państwo dwa tygodnie przed tradycyjnymi pruszkowskimi wydarzeniami. Dni Pruszkowa odbędą się 31 maja i 1 czerwca w Parku Kościuszki, Pruszkowskie Wianki 22 czerwca w Parku Potulickich, a lato pożegnamy 7 września w Parku Mazowsze. Biuro Promocji i Kultury Miasta przygotowuje także letnie Koncerty do Północy w Parku Kościuszki i Pruszkowskie Kino Letnie (10 seansów – pierwszy 29 czerwca na Placu Jana Pawła II).

W najbliższych dniach planowane jest też podpisanie umowy na budowę nowego serwisu internetowego miasta - o szczegółach poinformowani będą Państwo w oddzielnym newsie.

W planach Biura Promocji i Kultury Miasta jest również produkcja nowego miejskiego spotu dźwiękowego.



Biuro Promocji i Kultury Miasta
tel.: 22 – 735 87 20, 42
e-mail: [email protected]

UM Pruszków, Źródło artykułu: www.pruszkow.pl, Autor zdjęć: UM Pruszków
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pruszkowski

    Powiat pruszkowski - umiejscowiony w województwie mazowieckim (zachodniej części) z Pruszkowem jako siedzibą władz powiatu. W skład wchodzą gminy: Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej, która miała miejsce w 1999 roku. Na obszarze 246 km² mieszka 155 tys. mieszkańców.

    Liczne rezerwaty stanowią atrakcję dla pragnących spokoju turystów. Ci będą mieli okazję podziwiać aż 150 pomników przyrody. Szczególnie atrakcyjny wydaje się spacer po jednej z 10 alei zabytkowych. Znaleźć tam można lipę drobnolistną w wieku do 70 do nawet 140 lat. Z pojedynczych drzew grzechem byłoby przegapienie 25 metrowego dębu rosnącego obok Gajówki Chojak. Oprócz tego znajdziemy w powiecie willę Helenówek (gmina Brwinów), kościół p.w. św. Klemensa (gmina Nadarzyn) i Biały Pałac (gmina Piastów).

     

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola